Zalety integracji i współpracy w escape roomach

trucizna i czaszka

Escape room to miejsce, w którym można spędzić czas w wyjątkowy sposób. Poznajemy niebywałe zagadki, bawimy się świetnie wraz z naszymi znajomymi, aczkolwiek przy escape roomie jedna rzecz jest niebywale uwidoczniona – współpraca. Będąca kluczem do rozwiązania zagadki jaką jest escape room, aczkolwiek z drugiej strony stawiająca przed nami możliwość zacieśnienia naszych więzi, wzmocnienia naszych relacji oraz zintegrowania się z naszymi przyjaciółmi, bądź też współpracownikami.

Escape roomy i współpraca

team buldingZałożeniem escape roomu jest rozwiązanie zagadki i ostatecznie – wydostanie się. Niemniej jednak, znacznie lepiej to wychodzi, gdy współpracujemy wraz z przyjaciółmi, a także współpracownikami, którzy przyszli do nas, aby się bawić. Jakby na to nie spojrzeć, „integracja” to teraz modne hasło, które pojawia się coraz częściej. Nacisk na nią kładzie się w wielu instytucjach. Dlatego też, escape roomy na 6 osób otwierają niesamowitą opcję i dają nam świetny pomysł na imprezę integracyjną. W końcu, escape room wymaga od nas ogromnej dawki współpracy i przede wszystkim kooperacji. Dzięki takiej intensywnej pracy w grupie więzi są w stanie się zacieśnić, a relacje wykreować. Ponadto, grupa postawiona przez wyzwaniem, instynktownie zacznie się integrować aby przezwyciężyć to wyzwanie. Takie imprezy dobrze wpływają na rozwój i przede wszystkim atmosferę w pracy, która jest niezwykle ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Jak to ostatecznie wygląda?

wystroj escape roomuRóżne grupy mogą się pojawić, w tym nawet sześcioosobowe. Razem, postawieni przed wyzwaniem zaczynają współpracować, rozmawiać ze sobą, a także wspólnie myśleć. Takie procesy są w stanie zwiększyć efektywność pracowników, a dodatkowo warto pamiętać o tym, że dzięki kooperacji wzrośnie poczucie przynależności do grupy. Tym samym pojęcie team buildingu odnajduje w escape roomach urzeczywistnienie. Impreza integracyjna w takim miejscu stanowi wyborną alternatywą oraz nowe doświadczenie dla wielu osób. Gwarantuje ona wiele nowych wspomnień oraz potrafi zacieśniać więzi między ludźmi. 

Zabawa, współpraca, kooperacja i do tego wszystkiego integracja. Brzmi to jak prosty przepis na sukces, dzięki któremu jesteśmy w stanie pogłębić relacje, zbudować pozytywne wspomnienia, a może i nawet rozwiązać pewne problemy interpersonalne, które istnieją w danej grupie. Opcji jest z całą pewnością sporo, aczkolwiek nie możemy zapominać o jednej i najważniejszej rzeczy – w gruncie rzeczy chodzi o zabawę i dobre spędzenie czasu z naszymi przyjaciółmi i współpracownikami.